Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič.
Zábradlí u nadjezdu před časem prorazil opilý řidič.

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí a dále na Gočárův okruh. Doplněny budou pruhy pro cyklisty, vodorovné a svislé dopravní značení a upravena bude i přilehlá zeleň. Za tuto změnu město zaplatí necelých 310 tisíc korun včetně DPH.

„Cyklisté, kteří touto oblastí projíždějí, nemají jasně vyznačenou trasu a musejí jezdit mezi auty nebo si zkracovat cestu jízdou po chodníku. V rámci tohoto dopravně-inženýrského opatření chceme v místě především zlepšit bezpečnost a zajistit větší přehlednost. Částečně také dojde ke zlepšení podmínek pro chodce,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Na místě bude nově provedeno vodorovné a svislé dopravní značení pro cyklisty včetně vyznačení jejich samostatných pruhů. Upraví se také zeleň v okolí. Celou akci, která vyjde na 310 tisíc korun včetně DPH, provedou Technické služby Hradec Králové. Plynulé propojení tras by mělo být dokončeno na jaře 2021. „V tuto chvíli ještě řešíme souhlasy vlastníků, jelikož most je ve vlastnictví Královéhradeckého kraje a silnice pod správou ŘSD. bez nich bychom veškeré dopravní úpravy nemohli uskutečnit,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast městského majetku Věra Pourová.

Na malšovickém nadjezdu technické služby pracovaly nedávno, když instalovaly kovové zábradlí, jež bylo zničeno při letní autonehodě. Oprava město vyšla na více než 200 tisíc korun.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme