Štve vás něco v hromadné dopravě? Můžete se vyjádřit, podnik chce spokojenost cestujících zkoumat

Studenti budou zkoumat spokojenost cestujících..
Studenti budou zkoumat spokojenost cestujících..

V období od 13. do 17. září se ve vozidlech a na zastávkách městské hromadné dopravy v Hradci Králové uskuteční již tradiční Průzkum spokojenosti s kvalitou služeb poskytovaných MHD v Hradci Králové. Tento průzkum se městě dělá v podstatě každoročně již od roku 2006. Vloni, kdy měl proběhnout od 19. do 23. října, byl vzhledem k pandemii koronaviru zrušen. Celý průzkum je zcela anonymní a slouží k získání názorů cestujících na kvalitu veřejné dopravy v našem městě. Výstupy průzkumů jsou následně uplatňovány při konkrétních opatřeních v MHD ke zvýšení kvality služeb dopravního podniku.

Vlastní průzkum budou u osob starších 16 let provádět studenti ČVUT Praha, kteří budou viditelně označeni visačkou s nápisem "DOPRAVNÍ PRŮZKUM" a opatřenou logem Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s.

Podle předem připraveného dotazníku se budou cestujících ptát na názor na současnou úroveň veřejné dopravy v našem městě. "Budete-li tázáni, využijte tuto příležitost a odpovězte prosím našim tazatelům na všechny otázky. Otázky budou například nasměrovány na počty spojů ve všední dny v sobotu a neděli, přesnost a spolehlivost MHD, ochotu pracovníků v zákaznických centrech DP, chování a ochotu řidičů, spokojenost s informacemi o službách a změnách v MHD, na spokojenost s komfortem a vybavením zastávek, s čistotou zastávek, na úroveň čistoty uvnitř ve vozidlech, informace poskytované uvnitř vozidel, možnosti a způsob prodeje jízdného a další. Můžete se s námi také podělit o své zkušenosti a sdělit nám své náměty a návrhy k oblastem dopravy, v nichž očekáváte zlepšení," prosí dopravní podnik.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme